"טיפוח הקשר עם התינוק עשויי להיות אחת החוויות המעשירות ביותר בחודשים הראשונים שלאחר הלידה. בכל התרבויות נוצרים הקשרים עם התינוקות הרכים מצלילים וקולות ואילו הקשר המוסיקלי נבנה ממשחקי שירה, דקלום, תנועות, מגע, כלי נגינה ואביזרים. כל אלו יוצקים תוכן, מסגרת ומשמעות לקשר החדש ההולך ונרקם בין התינוק לבין המשפחה " .

מתוך תוכנית בייבי שיר – musical baby bonding

 

במהלך ארבע וחצי השנים האחרונות זכיתי להעביר סדנאות בייבי שיר  musical baby Bonding המיועדות לאימהות, הורים ותינוקות מגילאי 9 שבועות ועד טרום זחילה, שמחתי לפגוש ולהכיר מאות אימהות הורים ותינוקות לרגעים קסומים של חוויה מוסיקלית התפתחותית ותמיכה לאחר לידה.

אני שמחה לבשר כי בתמיכתה ועידודה של אורלי צלאל – יוצרת תוכנית הבייבי שיר musical baby bonding  יפתח  בדצמבר הקרוב הקורס הראשון בהנחייתי להכשרת  מדריכות "בייבי שיר " – musical baby bonding

 

אם את אשת מקצוע בתחום ההורות או הטיפול וליווי אימהות ומשפחות אחרי לידה בעלת קול נעים ויכולת שירה בסיסית ומחפשת מקצוע שמשלב חוויה מוסיקלית התפתחותית לתינוקות עם תמיכה באימהות ומשפחות לאחר לידה בייבי שיר זה הקורס בשבילך.

 

למי מיועד קורס ההכשרה?

נשות מקצוע בתחום ההורות או הטיפול והליווי לנשים והורים לאחר לידה (דולות תומכות לידה , דולות לאחר לידה, הנקה, יועצות שינה, עיסוי תינוקות, מלוות התפתחות, אחיות טיפת חלב ועוד), מורות למוסיקה וגננות שעובדות עם תינוקות.

בעלות קול נעים ויכולת שירה (בסיסית).

 

אז מהי תוכנית בייבי שיר – musical baby bonding?

תוכנית מוסיקלית התפתחותית המדברת על הקשר שבין מוסיקה להתפתחות תינוקות ולהתפתחות הקשר בין ההורה לתינוק הלוא הוא ה- Bonding. בנוסף קבוצת האימהות וההורים בכל סדנה היא למעשה קבוצת תמיכה ושיתוף.

התוכנית מורכבת מארבעה מפגשים בני שעה ורבע כל אחד ומיועדת להורים ותינוקות בגילאי 9 שבועות ועד טרום זחילה. כל מפגש בנוי מאינטראקציות קצרות של שירים, דקלומים, מוסיקה קלאסית, ריקודים, כלי נגינה מיוחדים ואביזרים המותאמים ליכולת הקשב של התינוק. החלק השני של כל מפגש הוא בעצם מעגל שיח בנושאים הקשורים לאימהות והורות בתקופה הראשונה שלאחר הלידה.

אימהות שהשתתפו בסדנה דיווחו כי לאחר מפגשים או פעילות ע"פ תכני הבייבי שיר בבית התינוקות שלהם היו יותר רגועים ונינוחים ואף ישנים טוב יותר.

 

ומה בתוכנית ההכשרה?

6-8  מפגשים אחת לשבוע בהתאם לסוג ההכשרה כולל 4 מפגשי צפייה בסדנה של אימהות.

 

 

הקורס שנוצר ע"י אורלי צלאל – מוסיקאית, יוצרת לגיל הרך ודולה מלווה לאחר לידה מבוסס על מחקרים התומכים בקשר שבין מוסיקה להתפתחות תינוקות, מכיל בתוכו את חמשת הקשרים המרכיבים את הקשר המוסיקלי ומסייעים הן להתפתחות הקשר בין ההורים לתינוק והן להתפתחות התינוק.

למדריכת הסדנה כמו גם לקבוצת האימהות וההורים המשתתפים בסדנה ישנו תפקיד חשוב ביצירת מעגל התמיכה לאימהות ולהורים והקלה במעבר לשלב ההורות.

בקורס נלמד אילו שירים ודקלומים מתאימים להתפתחות התינוק, נלמד ריקודים המתאימים לצלילי מוסיקה קלאסית, נכיר כלי נגינה אותנטיים ומיוחדים ואביזרים שונים המסייעים להתפתחות הקשר המוזיקלי, כמו כן נלמד כיצד להנחות קבוצות אימהות ולייצר את התמיכה וההכלה שנשים לאחר לידה זקוקות לה.

כמו כן נלמד איך ניתן לשלב את תכני הקורס במפגשי ליווי אישיים.

 

הנושאים הנלמדים:

בייבי שיר – כיצד ומדוע נוצרה התוכנית

כיצד מעבירים סדנת בייבי שיר

צפייה בסדנת בייבי שיר

הנחייה של מפגש ע"י תלמידות הקורס

מחקרים שבדקו את השפעת המוסיקה ותרומתה להתפתחות תינוקות

למה זקוקים אימהות ותינוקות לאחר לידה

תיאוריית ההיקשרות

מיומנויות הנחיית קבוצות

הנחיית קבוצות אימהות והורים לאחר לידה ונושאי הנחייה למפגשים

סדנת שיווק ופרסום בפייסבוק

ועוד

 

בקורס נדרשת נוכחות של 90% מהמפגשים

הגשת עבודה

הנחיית סדנה לאימהות /הורים לאחר לידה

 

תעודה:

בסיום הקורס והמטלות שלו תוענק תעודת מדריכת בייבי שיר – musical baby bonding מטעם אורלי צלאל –  יוצרת התוכנית.

 

לפרטים נוספים והרשמה צרי קשר

ריקי דרוקר

054-7724266